Folkevalgte i Viken

Det første fylkestingsvalget for Viken fylkeskommune ble avholdt 9. september 2019. Hele 566.180 innbyggere i Akershus, Buskerud og Østfold stemte frem sine 87 representanter til fylkestinget i nye Viken fylkeskommune

Valgte representanter

Arbeiderpartiet

  1. Tonje Brenna 1987 fikk flest personstemmer: 11759
  2. Roger Ryberg 1952
  3. Siv Henriette Jacobsen 1966
  4. Andreas Lervik 1969
  5. Hoda Imad 1995
  6. Jens Petter Hagen 1957
  7. Tonje Kristensen 1987
  8. Rune Fredriksen 1972
  9. Torunn  Skottevik 1964
  10. Bjørn Tore Ødegården 1970
  11. Cecilie Agnalt 1978
  12. Are Helseth 1955
  13. Gunvor Eldegard 1963
  14. Erik Kaupang 1966
  15. Anne Sandum 1973
  16. Fredrik Kveseth 1999
  17. Hege Dubec 1976
  18. Martin Ludvigsen 1986
  19. Jenny Evjen 1984
  20. Mons-Ivar Mjelde 1979
  21. Bhanuja Rasiah 1997
  22. Lars  Pedersen Due 1970

Høyre

  1. Anette Marie Solli 1962
  2. Tore Opdal Hansen 1956
  3. Simen Nord 1989
  4. Kari Sofie Bjørnsen 1967
  5. Sandra Bruflot 1991
  6. Roar Lund 1965
  7. Lise Hagen Rebbestad 1965
  8. Iselin Haugo 1988
  9. Synnøve Kongsrud 1967
  10. Morten Eriksrød 1956
  11. Erik Unaas 1959
  12. Sebastian Næss Langaas 1986
  13. Egil Ax 1982
  14. Hans Gunnar Melgaard 1947
  15. Dag Øivind Henriksen 1968
  16. Gretha Evelin Thuen 1954
  17. Maren Winnem 1996
  18. Christina Højer Mørkve 1993
  19. Lars Berge 1972
  20. Monica Carmen Gåsvatn 1968
  21. Johan Baumann 1934
  22. Trine-Lise Østlund Blime 1988

Senterpartiet

  1. Anne Beathe K. Tvinnereim 1974
  2. Olav Skinnes 1957
  3. Johan Edvard Grimstad 1964
  4. Brita Skallerud 1965
  5. Magnus Weggesrud 1990
  6. Annette Lindahl Raakil 1992
  7. Eli Hovd Prestegården 1965
  8. Ole Kristian Kaurstad 1957
  9. Elisabeth Strengen Gundersen 1967
  10. Anne K. Grimsrud 1954
  11. Dagfinn Sundsbø 1946
  12. Håkon Tolsby 1964

Fremskrittspartiet

  1. Lavrans Kierulf 1983
  2. Ida Ohme Pedersen 1981
  3. Håvard Jensen 1958
  4. Liv Gustavsen 1967
  5. Leif Eriksen 1948
  6. Morgan Langfeldt 1968
  7. Arne-Rune Gjelsvik 1965
  8. Ole Johan Lakselv 1968

Miljøpartiet De Grønne

  1. Kristoffer Robin Haug 1984
  2. Hanne Lisa Matt 1979
  3. Benedicte Lund 1966
  4. Kristin Antun 1980
  5. Øyvind Solum 1965
  6. Ståle Sørensen 1972
  7. Signe Bakke Johannessen 1992

Sosialistisk Venstreparti

  1. Camilla Sørensen Eidsvold 1964
  2. Balder Alvær Olafsen 1998
  3. Kathy Lie 1964
  4. Sadi Emeci 1967

Venstre

  1. Solveig Schytz 1976
  2. Ole Andreas Lilloe-Olsen 1957
  3. Tove Hofstad 1969

Folkeaksjonen Nei til mer bompenger

  1. Terje Vegard Kopperud 1958
  2. Christin J. Gerner-Mathisen 1966
  3. Mette Algrim 1971

Rødt

  1. Hans Petter de Fine 1983
  2. Ann May Noomi Martinsen 1977
  3. Tobias Langås Handeland 1998

Kristelig folkeparti

  1. Ida Lindtveit Røse 1992
  2. Britt Egeland Gulbrandsen 1961

Pensjonistpartiet

  1. Ragnar Dahl 1956

Vara representanter

Arbeiderpartiet

  • Petra Brinch 1997
  • Ole Guttorm Brenden 1977
  • Ina  Libak 1989
  • Steinar Berthelsen 1950
  • Grethe-Lise Lunde Ingerø 1958
  • Tobias Linge 1997
  • Elin Maria L'Estrange 1987
  • Terje Bråthen 1949
  • Anne Kristin Hov Hilleren 1965
  • Terje Moland Pedersen 1952
  • Tove  Steen 1955
  • Vidar Mikalsen 1962
  • Camilla Aas 1988
  • Runar Landsverk 1982
  • Tone Merete Hauk-Hansen 1957
  • Sigmund Valberg 1972
  • Inger Lønseth 1945
  • Terje  Olsson 1958
  • Kari Aalerud 1952
  • Terje Granerud 1951
  • Dagny  Sten 1960
  • Bendik Thun 1995
  • Aase  Furali 1952
  • Atle Ottesen 1978
  • Iselin Andresen Olafsen 2000

Høyre

  • Adnan Afzal 1984
  • Lasse Lehre 1988
  • Glenn Håkon Melby 1967
  • Nils Fredrik Wisløff 1951
  • Torill Hodt Heggen 1954
  • Jonas Nikolaisen 1996
  • Thor Hals 1967
  • Ketil Nordengen 1963
  • Cordelia Bardalen 1998
  • Kjell Günther Pettersen 1945
  • Gunnar Helge Wiik 1958
  • Gretha Kant 1945
  • Inger-Brit Vindegg 1947
  • Bente Krystad Heiersjø 1954
  • Frederikke Stensrød 1972
  • Kirsti Kierulf 1962
  • Anita Skretteberg 1963
  • Thomas Fosen 1957
  • Mathias Opdal Weseth 1998
  • Aleksander Abelsen 1999
  • Sigrid Marie Thielemann 1948
  • Dag Fjeld Edvardsen 1970
  • Haakon Kvenna Veum 1991
  • Lise Nygård Lund 1962
  • Fredrik Holm 1985

Senterpartiet

  • Elisabeth Bakke 1962
  • Anne-Kari Holm 1945
  • Hans-Petter Aasen 1982
  • Anders Eidsvaag Graven 1974
  • Tor Petter Ekroll 1963
  • Kari Anne Sand 1959
  • Jane Bråthen 1975
  • Inger Kaatorp 1962
  • Pål Terje Rørby 1971
  • Anders Klaseie 1986
  • Sylvia Brandsrud 1977
  • Anne Kristine Norman 1967
  • Halvor Bratlie 1951
  • Gudbrand Kvaal 1952
  • Iver T. Stastad 1954

Fremskrittspartiet

  • Kristin Løvaas Gjerde 1995
  • Lone Kjølsrud 1975
  • Tonje Lavik 1996
  • Michael Torp 1990
  • Knut Tønnes Steenersen 1968
  • Helge Fossum 1984
  • Julia Brännström Nordtug 1991
  • Christoffer Pederssen 1995
  • Wenche A. S. Bjerke 1967
  • Svein Andersen Ødeby 1964
  • Gro Haug 1957

Sosialistisk Venstreparti

  • Ruth Birkeland 1954
  • Terje Turøy 1957
  • Live Solhaug 1999
  • Audun Hammer Hovda 1999
  • Rannveig Kvifte Andresen 1967
  • Gernot Ernst 1964
  • Margaretha Jansen Brovold

Miljøpartiet De Grønne

  • Janicke Karin Solheim 1953
  • Ida  Julsen 1975
  • Nikki Schei 1962
  • Eivind Hoff-Elimari 1976
  • Anne Hilde Røsvik 1969
  • Eline Stangeland 1977
  • Sigve Brouwer 1957
  • Herman Ekle Lund 1988
  • Marius  Hagen 1980
  • Line  Asphaug 1988

Venstre

  • Finn-Erik Blakstad 1973
  • Marcus André Holst-Pedersen 1998
  • Hulda Tronstad 1968
  • Njål Vikdal 1968
  • Anders Wengen 1976
  • Camilla Edi Hille 1974

Kristelig Folkeparti

  • Kjell Erland Grønbeck 1965
  • Lars Salvesen 1972
  • Hege Irene Fossum 1964
  • Brynjar Høidebraaten 1963
  • Astrid-Therese Theisen 1994

Rødt

  • Silje Kjosbakken 1981
  • Lars Tveiten 1980
  • Anne Steinsland 1958
  • Kåre Inge Andersen 1977
  • Brit Helen Bøhler 1966
  • Hannah Berg 1991

Folkeaksjonen Nei til mer bompenger

  • Harald Wessel-Berg 1955
  • Otto William Waale 1966
  • Øivind Fjeldheim 1966
  • Tor Knutsen 1956
  • Tommy Karlsen 1974
  • Marcus Einarson Osen 1945

Pensjonistpartiet

  • Knut Erik Christophersen 1940
  • Margit Ramsrud 1956
  • Erik Leif Henni 1944
  • Britt Hege Monsen Vestlie 1962

Endelig godkjenning av valgresultatet for fylkestinget, foretas av fylkesvalgstyret onsdag 18. september.