19 ungdommer kan bli årets lærling/lærekandidat

Da fristen gikk ut 31. desember var det kommet inn 19 forslag til hvem som skal få den gjeve tittelen "Årets lærling/lærekandidat 2018". Se hvem som er foreslått.

Ung bilmekaniker skrur under veiledning av en voksen - Klikk for stort bilde

Hvert år inviteres lærebedriftene i Østfold til å foreslå kandidater som passer til tittelen "Årets lærling/lærekandidat". I år kom det inn 19 forslag fordelt på 18 lærlinger og 1 lærekandidat i 18 ulike fag.

Her er alle kandidatene, med navn, lærefag og arbeidssted

  1. Tonje Iselin Kragtorpt, kontor- og administrasjonsfaget, Eidsberg kommune
  2. Mattis Finstad, tømrerfaget, Byggkompaniet Østfold AS 
  3. Ole Edvard Borge, salgsfaget, Europris Sarpsborg 
  4. Hannah Synnøve Ødegård, hestefaget, Stall Dal
  5. Julie Madelén Holen, helsearbeiderfaget, Haugvoll sykehjem 
  6. Simon Rød Hansen, bilfaget, lette kjøretøy, Jensen og Scheele Bil AS 
  7. Ameneh Gholami, frisørfaget, Saksofonen frisør AS 
  8. Malin Oliane Bjørnstad Roer, frisørfaget, Glød AS 
  9. Emma Elise Andersen Arntzen, kontor- og admin.faget, Vitusapotek Ørebekk AS
  10. Fitore Victoria Seferaj, frisørfaget, Glød AS
  11. Camilla Jeanette Hjortaas, blomsterdekoratørfaget, Eucalyptus AS 
  12. Tommy Molteberg Kjønvik, anleggsmaskinførerfaget, Kent Juvkam Erikchsen 
  13. Marcus Wullum Andersen, helsearbeiderfaget, Fredrikstad kommune
  14. Bernhard Krathe Steve, anleggsmaskinførerfaget, Park og Anlegg AS
  15. Markus Andersen, barne-og ungdomsarbeiderfaget, Hafslundsøy barnehage
  16. Gry Anett Pedersen, helsearbeiderfaget, Løvestadjordet rus og psykisk helse
  17. Martine Myklebostad Lo, helsearbeiderfaget, Sykehuset Østfold HF
  18. Linea Maria Kittilsen, kontor- og administrasjonsfaget, Sarpsborg kommune, Enhet HR
  19. Patryk Dabrowski, anleggsmaskinførerfaget, Steinar Levernes AS

Nå vil juryen, som består av medlemmer fra Yrkesopplæringsnemnda, gjennomgå listen og kåre en vinner.

Hvem som vinner får vi vite i mars. Selve prisutdelingen skjer på fylkestingets møte 28. mars 2019.

Tidligere vinnere

2017: Fredrik Hansen
2016: Eh Wah Doh Thain
2015: Mohamed Abdirahman Moalin, betongfaget
2014: Jahn Markus Lorentzen, feierfaget
2013: Erhan Sanlioglu, IKT-servicefaget
2012: David Abera Gebrekidan, bilfaget, lette kjøretøy
2011: Anders Lind Andersen, kjemiprosessfaget
2010: Tonje Irene Hansen, salgsfaget
2009: Ole Martin Skolmo, elektrikerfaget
2008: Fadumo Ali, helsefagarbeiderfaget
2007: Michael Jensen, barne- og ungdomsarbeiderfaget
2006: Yvonne Lone, omsorgsarbeiderfaget